Yeşil Koltuklar ile Bütünleşecek Duvar Boyası Renkleri

Yeşil koltuklar; salonun, oturma odanızın ve ofisinizin havasını adeta bir orman havasına dönüştürür. Psikolojide de söylendiği gibi yeşil rengi; en açığından en koyusuna huzurun, sakinliğin ve ruh dengesinin sembolüdür. Belki de bu sebepten en çok tercih edilen koltuk rengi olarak yeşil koltuklar karşımıza çıkmaktadır. Ancak önemli bir soru var: Yeşil koltuklara en çok hangi duvar rengi yakışır?

Doğadaki tüm renklerin birbiriyle ahenk içinde bulunmasından yola çıkarak yeşilin de birçok renk ile uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bazı renkler, yeşil mobilyalar ile adeta bütünleşiyor. Yeşilin tonlarına göre de uyum sağlayacak renkler değişiklik gösteriyor.

Açık Yeşil Koltuklar İçin Duvar Renkleri

Eğer ofisinizde veya evinizde açık yeşil, çağla yeşili, mint yeşili gibi daha soft tonlarda bir koltuk tercih ettiyseniz tahmin edebileceğiniz gibi çok fazla seçeneğiniz olacak. Açık yeşil koltuklar ile uyumlu duvar renkleri, zıt renklerin ayrılmazlığı veya açık tonların dansını yansıtacak şekilde tercih edilebilir. Beyaz, açık gri, bej, toprak tonları, sütlü kahve ve açık kahve gibi düz ve açık renkleri tercih edebileceğiniz gibi taş görünümü veren duvar kağıtlarını da gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Son zamanlarda canlı renklerin gördüğü rağbeti denemeyi tercih ederseniz turuncu, sarı, kırmızı tonlarını da beğenebilirsiniz. Koyu renkten şaşmam diyenlerdenseniz koyu gri, siyah, koyu kahverengi, koyu yeşil gibi tercihler de var.

Koyu Yeşil Koltuklar İçin Duvar Renkleri

Zümrüt yeşili veya haki yeşili gibi daha koyu renklerde koltuklarınız varsa, en yakışacak renk şüphesiz yumuşak toprak tonlarında bir duvar boyası olacaktır! Koyu bej, kum beji, yılın rengi olan Marshall cesur toprak rengi gibi duvar boyaları; hem göz alıcı yeşil koltuğunuza uyum sağlayacak hem de doğa imgesini zihninizde canlandırarak huzur dolu bir deneyim yaşatacaktır.

Zümrüt yeşili koltuklarınızın görünümünü daha ihtişamlı hale getirmek istiyorsanız özellikle koyu gri tonlarında bir duvar rengi seçebilirsiniz. Koyu antrasit, vizon gri, bohem gri gibi renkleri örnek olarak verilebilir, boyaların içine parlak simlerin katılmasıyla daha canlı ve iddialı bir görüntü elde edilebilir. Ancak odanın bütün duvarlarını koyu renklere boyamanız halinde odanın havası kararacağından tek bir duvarın koyu renklerde olması öneriliyor. Eğer koyu renkleri tercih etmiyorsanız şampanya rengi veya bej rengine yakın çok açık bir sarı ile de hem aydınlık hem gösterişli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Haki yeşili koltuklar ile canlı renklerde duvar boyalarını bir araya getirerek canlı, marjinal, içinizi ısıtan ve cıvıl cıvıl bir görüntü elde edebilirsiniz. Turuncu tonları, sarı ve kiremit kırmızısı tam da bu amaç için kullanılan renklerdir.

Yeşil renk, geniş bir spektruma sahip olduğundan duvar renginde de birçok seçeneğiniz olacaktır. Duvar boyasını seçerken tarzınıza, evinizin, odanızın, ofisinizin yapısına uygun rengi tespit etmeyi unutmayın! Ne de olsa birçok renk ile uyumlu olan yeşil koltuklar, duvar rengi seçerken işinizi kolaylaştırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geri Ödeme Nedeni