Yatak Örtüsü Takımı Nasıl Kullanılır?

Evimizi dekore ederken yatak odasına çok önem veririz. Çünkü bir evi şık gösteren odalardan birisi de yatak odasıdır. Özellikle yeni evlenenler hem gardırop seçimi hem de şık yatak örtüsü seçimleri ile odalarını dekorasyon anlamında bir adım öne taşırlar.

Yatak Örtüsü Alırken Dikkat Edilecekler Noktalar

Yatak örtüsü yatağın üstünü örten ve yatağın derli toplu görünmesini sağlayan örtüdür. Yatak örtüsü alırken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Çünkü yatak örtüsü odanın dekorasyonu için çok önemlidir. Doğru renkler, doğru kumaş seçimi ve doğru desenler ile yatak odanızı çok şık ve ferah gösterebilirsiniz. Ev tekstil grubunda yer alan yatak örtüleri; parça sayısı, kumaşı, deseni, boyutları, rengi gibi birçok dikkat edilmesi gereken özellikler taşır.

Yatak Örtüsü Alırken Dikkat Edilecek Noktalar;

Yatak örtüsü seçilirken öncelikle örtü odanın dekorasyonuna uyumlu olmalıdır. Yani oda takımınız sade parçalardan oluşuyorsa yatak örtüsünü de sade örtülerden seçmelisiniz.

Örtü almadan önce yatak ölçülerinizi belirlemelisiniz. Yatak örtüsü uçları yere kadar inmelidir. Uygun ölçüdeki yatak örtüsü seçilmelidir.

Yatak örtünüz kolay temizlenebilecek kumaşlardan olmalıdır. Böylece yıpranması da az olacağından uzun süre örtünüzü kullanabilirsiniz.

Yatak odasındaki renkler de örtü seçimi için önemlidir. Açık renkler kullanılıyorsa örtünüzü mavi, mor, kırmızı, pembe gibi renkler seçebilirsiniz.

Yatak örtüsü kumaşı da dikkat edilmesi gereken önemli özelliktir. Uzun süre kullanım için kullanışlı kumaşlar seçilmelidir.

Hayalinizdeki dekorasyon için yatak örtüsü takımının içindeki parça sayısına da dikkat edilmelidir.

Yatak örtüsü temizliği için kuru temizleme tercih edilebilir. Evde ise 30 derecede yıkanması uzun kullanım ömrü sağlar.

Yatak Örtüsü Çeşitleri

Yatak örtüleri gelinlerin çeyiz listelerinin en başında gelir. Yatak örtüsü çeşitleri çok fazla olduğu için gelinler kendi zevklerine uygun modelleri mutlaka bulacaklardır. Evlilik seti olarak oluşturulan setlerde 2 tane volanlı yastık kılıfı ve yatak örtüsü bulunur. Diğer bir seçenek ise yatak örtülü nevresim takımlarıdır. Bu takımların içeriğinde de şu parçalar vardır. Nevresim, çarşaf, yatak örtüsü, iki adat sade yastık kılıfı, 2 tane volanlı yastık kılıfı vardır.

Yatak Örtüsü Nereden Alınır?

 Yatak örtüleri ev tekstil ürünü satan her yerde kolaylıkla bulunur. Zevkinize uygun çeşitleri Serenli Home’ da bulabilirsiniz.

Yatak Örtüsü Nasıl Serilir?

Yatak örtüsü sermek için çok fazla çeşitler vardır. Bunlardan bir kaç ilham verecek kombinler şu şekilde olabilir.

Yatak örtüsü rengini yastıkta bulunan renklerde kombin yapılır. Beyaz şilte üzerine tek renkli bir örtü, düz renkli nevresim ve çarşaf serilir. Dekorasyon tamamlaması için de çiçekli yastıklar ya da çizgili yastıklar kullanabilirsiniz. Dekoratif süs yastıkları da kullanabilirsiniz.

Nevresim takımını da örterken kullanmak isterseniz yorgan serilir ve bir kat dışa doğru katlama yapılır. Çizgili nevresim, çarşaf ve yastıklar üzerine de ince bir sade örtü daha şık görünmesini sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geri Ödeme Nedeni