Mesafeli Satış Sözleşmesi

1. Taraflar

a. SATICI: Serenli Home
Ünvanı: Serenli Home
Adres: Adnan Kahveci Mahallesi, Avrupa Caddesi, Kubist İstanbul Park Residence, No:108/85 İstanbul, Türkiye
Telefon: 0850 220 14 56
Faks: 0850 220 14 56

b. MÜŞTERİ:
Adı Soyadı: [fatura-isim]Firma Adı: [fatura-firma]Adresi: [fatura-adres]Telefon: [telefon]

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU VE KAPSAMI

İşbu sözleşmenin konusu, MÜŞTERİ’NİN Serenli Home’a ait www.serenlihome.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün/ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

3. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÜRÜNLER

a. Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi, vergiler dahil satış bedeli aşağıda belirtildiği gibidir.

b. ÜRÜN BİLGİLERİ: [urun-listesi]

Cinsi/Türü – MiktarıBirim FiyatıToplam Satış Bedeli

c. Vergi Bedeli: [vergi-tutar]d. Satış Bedeli: [toplam-tutar]e. Kargo Bedeli: Ücretsiz

4. TESLİM YERİ ve ZAMANI

a. Teslimat Bilgileri:
Teslimat Adresi: [kargo-adres]
Teslim Edilecek Kişi: [fatura-isim]
Fatura Adresi: [fatura-adres]

b. MÜŞTERİ tarafından bedeli tam ve eksiksiz olarak ödenen ürünler, ödemenin tamamlanmasından sonra MÜŞTERİ’NİN yukarıda belirtmiş olduğu adrese kesin bir süre sayılmamakla birlikte 2 iş günü içerisinde teslim edilecektir. Ancak siparişi verilen ürünlerin stoklarda olmaması veya MÜŞTERİ’NİN teslimat adresini değiştirmesi gibi nedenlerden dolayı süresi içerisinde teslim edilemeyen ürünlerden Serenli Home sorumlu tutulamaz.

c. www.serenlihome.com’dan kredi kartı (Visa, MasterCard) ile alışveriş yapılabilir. Kredi kartı ile verilen siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ve Serenli Home banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

d. Serenli Home, MÜŞTERİ’NİN vermiş olduğu teslimat adreslerini doğrulamakla ve kontrol etmekle yükümlü değildir. MÜŞTERİ’NİN vermiş olduğu adrese yapılan teslimattan MÜŞTERİ sorumlu olup 3. Kişi/Kurumlara yapılan teslimat işbu sözleşme belirtilen sürelerin uzaması ve teslimatın yapılmamış olması anlamında yorumlanmaz ve MÜŞTERİ’NİN işbu sözleşmeden kaynaklanan sorumluluklarını kaldırmaz.

5. ÖDEME

a. MÜŞTERİ, Sipariş etmiş olduğu ürünlere ait bedeli ve varsa gönderim masraflarını tam ve eksiksiz olarak Serenli Home hesabına ödemeyi taahhüt eder. MÜŞTERİ, ödemeyi kredi kartları ve banka kartları ile yapabileceği gibi, havale/EFT yöntemiyle de yapabilir.

b. Serenli Home, faaliyette olduğu bölgelerde ürün satış ve sevk işlemi yapacak olup, faaliyette olmadığı bölgelerde ve/veya standart dışı boyutlarda veya ağırlıklardaki ürün gönderimlerinde ekstra kargo / ulaştırma ücreti talep etme hakkına sahiptir.

6. ÜRÜN İADESİ

a. Firmamızdan kaynaklanan ürün kalitesi ile ilgili durumlarda müşteriden ürün iadesi alınır.

b. Müşteriden ürün iade talebi alındığında satış temsilcisi müşteriyi ziyaret eder ve ürünü görür.

c. Ürünün belirlenmiş olan iade şartlarına uygun olması durumunda Serenli Home iade talimatı gereğince yetkililerin onayının alınması akabinde ürün iade alınır

d. MÜŞTERİ’nın ürün iade hakkını kullanılabilmesi için ürünlerin orijinal ambalajının açılmamış ve zedelenmemiş olması gerekmektedir. MÜŞTERİ, iade ve değişim işlemleri için 0216 387 48 00 nolu telefondan müşteri temsilcilerine bilgi vermelidir. MÜŞTERİ’ya yönlendirilecek Serenli Home satış temsilcisinin iade/değişim formunu düzenlenmesi gerekmektedir.

e. MÜŞTERİ, iade edilen ürünler için, (ürün birim fiyatı +KDV) şeklinde iade faturasını da ürünlerle birlikte göndermek yükümlülüğü altındadır.

f. Ürün iadesi için, durum öncelikli olarak müşteri hizmetlerine iletilmelidir. Ürünün iade olarak gönderilmesi bilgisi, www.serenlihome.com yetkilileri tarafından müşteriye iletilir. Tarafımıza ulaşan ürün belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, ödemesi kredi kartınıza/hesabınıza yapılır. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.

g. MÜŞTERİ, Sipariş etmiş olduğu ürünlerin teslimi sırasında ayıp ve eksiklik kontrolü yapmakla mükelleftir.

h. MÜŞTERİ, Teslim edilen ürünler içerisinde açıkça görülen bir ayıp olması halinde 7 gün içerisinde derhal durumu Serenli Home’a ihbar edeceğini aksi halde teslim edilen ürünü ayıplı hali ile kabul ettiğini beyan eder.

i. MÜŞTERİ, teslim edilen ürünlerde açıkça görülmeyen (gizli) ayıplara karşı denetim ve kontrol yükümlülüğünü sağlayacağını, teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde ürünlerde bir ayıp tespit etmesi halinde derhal Serenli Home’a yazılı ihbar edeceğini aksi halde ürünü ayıplı hali ile kabul ettiğini beyan eder.

j. MÜŞTERİ, Ayıp ihbarı ile birlikte İade Formunu doldurarak, ürünü teslim almış olduğu şekli ile tam ve eksiksiz olarak Serenli Home’a göndermekle mükelleftir.

k. Serenli Home, Usulüne uygun olarak yapılan ihbar ve ürünün teslimi ile birlikte gerekli kontrolleri yaparak MÜŞTERİ’nın beyanlarında haklı olduğunun anlaşılması halinde ayıplı ürünü değiştirerek MÜŞTERİ’ye tüm masrafları karşılamak üzere teslim eder.

l. MÜŞTERİ’nİn, İade etmiş olduğu ayıplı ürünün stoklarda kalmaması ya da benzeri nedenler ile ayıpsız ürün ile değiştirme imkânı olmadığı halde Serenli Home ürün bedelini MÜŞTERİ’ye faiz ödemeksizin iade edeceğini beyan eder. Bu durumda MÜŞTERİ iade faturası kesmek ve Serenli Home’a ulaştırmak zorundadır.

m. Kredi Kartı yapılan ödemelerde iade bedeli kullanılan kredi kartına iade edilecek olup, bankalardan kaynaklanan gecikmelerden Serenli Home sorumlu tutulamaz.

n. Ürün/Malların iadesinde vergi usul kanunu ve yönetmelik hükümleri saklı olup MÜŞTERİ ve Serenli Home İşbu hükümlere riayet etmekle mükelleftir.

o. MÜŞTERİ, satın almış olduğu ürünün kurulum/destek gerektirmesi halinde sadece yetkili servis tarafından müdahale edilmesi gerektiğini bildiğini aksi halde yetkisiz kişilerce yapılan müdahale nedeni çıkabilecek her türlü sorun/uyuşmazlıkta Serenli Home’u sorumlu tutamayacağını kabul ve beyan eder.

7. GİZLİLİK

a. TARAFLAR, iş bu sözleşme gereği birbirleri hakkında elde ettikleri ticari sırları 3. Kişilerle paylaşmamakla yükümlü olduğunu, aksi halde doğacak zararlardan sorumlu olduğunu kabul beyan ve taahhüt ederler.

b. MÜŞTERİ, iş bu sözleşmeyi imzalamakla Serenli Home’a ait www.serenlihome.com adresli internet sitesinde yer alan gizlilik sözleşmesini kabul etmiş sayılacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

8. MÜCBİR NEDENLER

a. Genel seferberlik, grev, deprem, sel, satıcının barındırma, lojistik, ulaşım ve veri tabanında meydana gelebilecek arızalar/kesilmeler gibi satıcıdan kaynaklanmayan nedenler mücbir neden olarak kabul edilecektir. Bu durumda Serenli Home İş bu sözleşme ile yüklenmiş olduğu edimleri tek taraflı olarak yerine getirmekten ödenen bedelin iadesini yaparak tazminatsız olarak kaçınabilir.

b. Mücbir nedenin 20 günden fazla sürmesi halinde MÜŞTERİ işbu sözleşmeyi fesih ederek bedelin iadesini talep etmek hakkına sahiptir. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından www.serenlihome.com sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir.

9. SÖZLEŞMENİN FESHİ

a. Serenli Home, sipariş edilen ürünlerin stokta bulunmaması, MÜŞTERİ’nin ödeme yükümlülüklerini yerine getirmemesi ve MÜŞTERİ’NİN İşbu sözleşmede belirtilen adresine teslimat yapılamaması halinde sözleşmeyi tek taraflı ve tazminatsız feshetme hakkına sahiptir. Bu durumda Serenli Home, eğer MÜŞTERİ tarafından ödeme yapılmışsa ürün bedelini MÜŞTERİ’ye iade edecektir.

b. Sözleşmenin MÜŞTERİ’NİN kusuru nedeni ile feshedilmesi halinde teslimat masrafları MÜŞTERİ’YE aittir.

c. MÜŞTERİ, Serenli Home’un İş bu sözleşmeden kaynaklanan yükümlüklerini yerine getirmediği takdirde yazılı bildirim yaparak 7 gün içerisinde üzerine düşen yükümlülüklerini yerine getirmesini talep edecektir. Bildirime rağmen Serenli Home’un yükümlülüklerini yerine getirememesi halinde MÜŞTERİ İşbu sözleşmeyi feshederek ürün teslim edilmiş ise ürünü iade ederek, iade faturası kesmek şartıyla ödenen bedelin iadesini isteyebilir. Serenli Home’un kusuru nedeni ile fesih halinde ürün teslimat ve her türlü masraf MÜŞTERİ’YE aittir.

d. Yetkiler:

a1. Serenli Home, sitesinin çalışmasını geçici bir süre ile sınırlı olmak kaydıyla veya tamamen durdurabilir. Sistemin geçici süre veya tamamen durmasından dolayı müşteri üyelerinin veya üçüncü kişilerin uğrayacağı zarardan Serenli Home hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır

a2. www.serenlihome.com adresi üzerinden satışa sunulan ürünlerin fiyatlarını, ürün özelliklerini, teslim şeklini ve teslim şartını, belirlemeye ve değiştirmeye Serenli Home yetkilidir. Sipariş girildikten sonra Serenli Home yukarıda belirtilen değişiklikleri yapabileceği gibi sipariş iptali seçeneğini de kullanabilecektir. Sistem üzerinden yapılan satışlar tamamı ile Serenli Home’un stok yapısı ile sınırlıdır. Serenli Home siparişi aldıktan sonra, bu siparişi iptal ederek, müşteri’nin ödemiş olduğu tutarı iade eder. MÜŞTERİ BAŞKACA HAK VE TAZMİNAT TALEP EDEMEYECEKTİR.

a3. Bu sözleşme ve bu sözleşmeye ek sözleşmeler ile belirlenen kredi kartı, kullanımı ile ilgili Serenli Home tek taraflı olarak, herhangi bir kredi kartı kullanımını iptal etme hakkına sahiptir.

a4. Serenli Home sistem üzerinden almış olduğu siparişleri istediği kargo veya diğer taşıma araçları ile MÜŞTERİ’ye ulaştırabilir.

a5. Serenli Home, açık hesap çalışan ve/veya kredi limitleri yetersiz olan, hakkında bir çok kesinleşmiş icra takibi bulunan ve/veya iflas etmiş, mevcut kredi limitleri yeterli ve/veya kredi kartı limiti onaylanan müşterilerinin gerekli gördüğü takdirde alış veriş yapma hakkını kaldırma yetkisine sahiptir.

10. DELİL SÖZLEŞMESİ

TARAFLAR arasında doğan/doğabilecek her türlü ihtilafta Serenli Home’un ticari defter, kayıt ve belgeleri ile bilgisayar, Telefon – faks kayıtlarının, mikrofilmlerinin, e-posta yazışmalarının H.M.K md. 193 gereğince kesin delil hükmünde olacağını MÜŞTERİ gayrikabil-i rücu kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

11. YETKİLİ MAHKEME

TARAFLAR, İş bu sözleşmeden kaynaklan uyuşmazlıklarda İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri’nin yetkili olduğunu kabul ederler.

İşbu sözleşme MÜŞTERİ’NİN ödeme yapmasından önce taraflar arasında elektronik ortamda düzenlenmiş ve SATIŞ ESNASINDA ALICI TARAFINDAN ONAYLANMIŞTIR.

SATICI: Serenli Home

Alışveriş Sepeti

Serenli Home'un Premium Dünyasına Hoşgeldiniz, Evinizi Önemsiyoruz.

Oturum aç

Henüz hesabınız yok mu?

Web sitemizdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Aradığınız ürünleri bulmak için yazmaya başlayın.
Mağaza
Favoriler
0 öğe Sepet
Hesabım