Dekorasyon

Gri Koltuklar için Kombin Önerileri

gri koltuklar icin dekor onerileri serenli home premium

Gri koltuklar hem leke ve kirleri belli etmeyen yapıları hem de şık duruşları sayesinde birçok evin göz bebeği haline geliyor. Gri rengin birçok renk ile uyumlu olması, tercih edilmesinde bir diğer etken. Ofiste, salonda, oturma odaları ve berjerlerde sıkça tercih edilen gri koltuklar için kombin seçenekleri oldukça fazla.

Gri Koltuklar İle Uyumlu Farklı Renk Koltuk Seçenekleri

Son zamanların moda renklerinden olan bordo, sarı, lila, pudra pembesi gibi renkler gri koltuklar ile şık ve ferah bir tablo oluşturmaktadır. Gri koltuğunuzun yanına berjer ilave  etmek istiyor ancak koltuk renginden farklı bir renk tercih ediyorsanız moda olan bu renkler, oturma alanına canlılık ve renk katacaktır. Daha gösterişli ve şık bir görüntü oluşturmak için parlak bir gece mavisi veya zümrüt yeşili, gri koltuğun yanına oldukça yakışabilir. Spor ve sade bir görünüm elde etme düşüncesindeyseniz ise bej, beyaz, siyah gibi diğer renkler beklentinize uygun olacaktır.

Koltukların tamamını gri tercih edip kırlentlerinizle ortama canlılık kazandırmakistiyorsanız farklı renk ve desenlerde dizayn edilen kırlent takımları bu amaca oldukça uygun. Veya yalnızca sarı tonlarıyla gri-sarı uyumunun tadını çıkarabilirsiniz!

Gri Koltuklar İçin Mobilya Önerileri

Gri koltuklara uygun mobilyalarda popüler olarak siyah, beyaz veya gümüş renkler tercih edilmektedir. Ancak son zamanlarda ahşap ürünlerin de sıklıkla tercih edildiği görülüyor. Bu görüntü salaş, rahat ve samimi bir görüntü oluştururken açık gri koltukların ahşap mobilyalarla daha sık tercih edildiğine şahit oluyoruz. 

Siyah televizyon üniteleri ve cam detaylı konsollar ile koyu  gri ve koyu antrasit koltukların birleşimi adeta bir asalet abidesi oluşturuyor. Cam gibi parlayan siyah yemek masası ve asil bir duruşa sahip sandalyeler ile salonunuz muhteşem gözükecektir. Bu tasarımı duvarlarda kullanılacak cam detaylı süslemeler ve siyah içerikli tablolar ile tamamlamak size ve yaratıcılığınıza kalıyor.

Gri koltuklar ile daha aydınlık ve ferah bir görüntü elde etmek istiyorsanız, beyaz renk mobilya seçimi isteğinizi yerine getirecektir. Büyük ve beyaz bir kitaplıkla birlikte siyah ve beyaz renklerin yer aldığı televizyon ünitesi tercih ederek farklı renklerin dansını keyifle izleyebileceğiniz bir ortam oluşturmak mümkün. Koltuklarınız ister koyu ister açık renk olsun, beyaz renk ile kombin edildiği takdirde daha ferah ve aydınlık bir görüntü ortaya çıkacaktır. Küçük ve dar alanlar için öncelikli olarak tercih edilen ferah görüntüyü geniş alanlara da uyarlayabilir, oturma alanınızı aydınlık hale getirebilirsiniz.

Küçük alanlar için koyu gri koltuk, çoğunlukla önerilmeyen bir model olsa da boyutları çok büyük olmadığı takdirde tercih edilebilir gibi gözüküyor. Ancak küçük alanlar için dikkat edilmesi gereken nokta; koyu gri koltuklar ile birlikte diğer mobilyaların da koyu renk tercih edilmesi hem ortamı kasvetli hale getirecek hem de alanınızı olduğundan çok daha dar gösterecektir.

Siyahın asaleti, beyazın aydınlığı, gümüşün şatafatı ve ahşabın doğallığı ile uyum sağlayacak gri koltuklarınız için hangi seçeneği tercih ederseniz edin; harika bir görünüm elde edeceğinize emin olabilirsiniz!